Jste zde: HomeSbírky
Městská galerie Zázvorka FB Městského muzea Hlavní strana Městské muzeum - aktuální akce

Sbírky

 

Celá sbírka Městského muzea je přihlášena podle zákona 122/2000 sb. a jeho novely na Ministerstvu kultury do Centrální evidence sbírek (CES) pod číslem  MMM/002-05-29/288002. V současné době je sbírka složena z těchto podsbírek: smíšená, botanická, geologická, entomologická, zoologická, fotoarchiv. Sbírku doplňuje knihovna s archivem. Zájmová oblast muzea a sbírek je vymezena hranicemi „Regionu Novoměstsko“, ale pokud má předmět návaznost na Nové Město nad Metují nebo je důležitý pro celistvost sbírky je zařazen do sbírkových materiálů také.

 

V současné době jsou depozitáře muzea ve třech budovách. Smíšené sbírky, knihovna a archiv s fotoarchivem jsou v budově na Husově náměstí č.p. 1225. Druhé patro budovy Na Zadomí č.p. 1226 je depozitářem všech přírodovědných sbírek.

 

Kurátorem celé sbírky je Jiří Hladík  tel.: 491 472 119, kurátorem společenskovědní podsbírky je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Kurátorem přírodovědných podsbírek je Jaroslav Resl. Jmenovaní jsou i správci depozitářů.

 

Aktuálně v muzeu

Historie

 

Audio & Video

video z roku 1917

 

Budova muzea

budova

mapa_muzeum_ikona

Ohodnoťte nás

 

Hledej

Aktuálně v galerii

Přihlášení uživateleNahoru