Jste zde: HomeBotanická
Městská galerie Zázvorka FB Městského muzea Hlavní strana Městské muzeum - aktuální akce

Botanická

Sbírka je tvořena botanickým materiálem převážně z "Regionu Novoměstsko, ale i z dalších oblastí Evropy. Ve sbírce je uložen i herbář rostlin sbíraných v Austrálii v roce 1981. Součástí sbírky jsou cévnaté rostliny a mechorosty. Podsbírka je zapsaná ve druhém stupni evidence a zpracována v programu DEMUS – botanika.

Cévnaté rostliny jsou uloženy v herbářových položkách, které jsou řazeny podle botanického systému programu „Demus botanika“, který většinou odpovídá publikaci „Květena ČR“. Seznam uloženého materiálu si můžete otevřít níže v souboru PDF. Údaje nejsou úplné, ale rádi je badatelům poskytneme.

Mechorosty máme uložené v obálkách a staré sběry v originálních obalech. Sbírka je tvořena rostlinami převážně z okolí Nového Města nad Metují a nejstarší sběry jsou z let 1898, kdy několik tehdy známých botaniků sbíralo i v naši oblasti. Jenom malá část materiálu je z jiných míst Česka a dalších států Evropy. I u této části sbírky si můžete seznam uloženého materiálu otevřít níže v souboru PDF.

SEZNAM ULOŽENÉHO MATERIÁLU (PDF)

Aktuálně v muzeu

Historie

 

Audio & Video

video z roku 1917

 

Ohodnoťte nás

 

Hledej

Aktuálně v galerii

Přihlášení uživateleNahoru