Jste zde: HomeGeologická
Městská galerie Zázvorka FB Městského muzea Hlavní strana Městské muzeum - aktuální akce

Geologická

Geologický materiál této podsbírky pochází většinou ze sběrů doc.Josefa Sekyry, známého novoměstského rodáka, geologa a polárníka. Nejzajímavější lokality původu sbírky jsou mimo jiných Antarktida a Irák. Podsbírka je zapsaná ve druhém stupni evidence a je zpracovaná v programu ACCESS.

Celá sbírka je evidována v CESu. Bohužel velká část materiálu stále čeká na zpracování. Zvláště cenný materiál je z oblastí Antarktidy a teplých pouští. Najdou s v ní i paleontologické zajímavosti. Jsou uloženy i kameny s otisky rostlin a živočichů. Materiál může být výzvou pro studenty geologických oborů, kterým by za pomoc při zpracování bylo muzeum velmi vděčné.

Seznam vzorků z ciziny (Antarktida, Irák, Libye, Alžír a podobně) najdete v souboru PDF.

Mnohem menší část sbírky je tvořena geologickým materiálem z území bývalého Československa. Zde se jedná hlavně o kompletně uložený materiál z vrtů včetně dokumentace. Ovšem i u části této sbírky chybí důkladné zpracování. Seznam vzorků z území bývalého Československa najdete zde v PDF.

Muzeum má uložený i mapový materiál, který v mnohem kopíruje oblasti odkud pochází sběry. Část map je z našich jeskyní, které pan Sekyra zkoumal.

 

Aktuálně v muzeu

Historie

 

Audio & Video

video z roku 1917

 

Ohodnoťte nás

 

Hledej

Aktuálně v galerii

Přihlášení uživateleNahoru