Jste zde: HomeArtig Hilden 5–7/2011
Městská galerie Zázvorka FB Městského muzea Hlavní strana Městské muzeum - aktuální akce

Artig Hilden

UMĚLECKÁ SKUPINA ART-IG HILDEN

13. května – 10. července 2011

GALERIE ZÁZVORKA,
NA ZADOMÍ 1210, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ
Otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin

polední přestávka 12.30–13 hodin


hilden_plakat_3

 

Stává se dobrým zvykem představit každoročně v Městské galerii Zázvorka tvorbu některého z výtvarníků z partnerského města Hildenu. Tentokrát to bude dokonce pět výtvarnic a dva výtvarníci, sdružení ve skupině ART-IG. Konfrntuje se tu sedm rozdílných způsobů, jak přetvořit viděnou a zažívanou životní realitu – ať přírodní nebo společenskou – v umělecké dílo. Výstava potrvá do 10. července a všechny vás zveme.

Petr Suchánek

 

panel_hilden_2_3

 

Karin Finke, Kirsten Graf, Heidi Luft, Karin Machan, Wolfgang Piaschinski, Karlheinz Schnepf, Hildegard Skirde – to jsou jména sedmi umělců, kteří se v roce 1994 sdružili do umělecké skupiny ART-IG a vzájemně spolupracují dodnes. Jak říkají, heslem skupiny od dob jejího založení zůstává: spolupracovat – vzájemně se učit – najít sebe sama. Členové skupiny ART-IG společně vystavují především v Hildenu a okolí, samostatně se však účastní výstav i v jiných německých městech. Ti, kdo sledují výstavní dění v Zázvorce, si nejspíš pamatují, že před dvěma lety již v Novém Městě nad Metují vystavovala samostatně Hidegared Skirde.

Na vernisáž přijely z Hildenu Karin Finke, Karin Machan, Hildegard Skirde a Heidi Luft, která pronesla zahajovací řeč, zcela nečekaně se také dostavil hildenský starosta pan Horst Thiele. Mezi návštěvníky byli přítomni i starosta Petra Hable, místostarostka Bronislava Malijovská a několik členů zastupitelstva.

art_ig_1

art_ig_2

art_ig_3

Děkujeme všem příznivcům galerie, obzvláště těm, kteří nás navštěvují pravidelně a všechny vás zveme do Zázvorky. Výstava potrvá do 10. července.

 

foto z vernisáže Josef Kováříček

 

Aktuálně v muzeu

Historie

 

Audio & Video

video z roku 1917

 

Ohodnoťte nás

 

Zázvorka

zazvorka

mapa_zazvorka_ikona

Hledej

Aktuálně v galerii

Archiv akcí Zázvorka

Menu

Přihlášení uživateleNahoru